Wykorzystanie przestrzeni w pokoiku naszych pociech.

Posted: Maj 17, 2013 in Meble do jadalni
Tagi: ,

W współczesnych czasach, gdzie wszyscy żyją w coraz skromniejszych powierzchniowo mieszkaniach w potężnych aglomeracjach miast, coraz ważniejsze jest zagospodarowanie pustego miejsca, nie tylko na długość czy szerokość, ale również w górę.
Nierzadko do zagospodarowania mamy jedynie 15m2 , a przecież dwoje dzieci w wieku 3-10 lat wymaga nie jedynie miejsca jako sypialni, lecz także do gry i zabawy i uczenia się.Istotnym elementem maksymalnego wykorzystania wolnego miejsca pokoju dziecięcego lub młodzieżowego będzie zagospodarowanie nie jedynie powierzchni, ale i przestrzeni. Idealnie takiemu podejściu do tematu wychodzą nam fabrykanci mebli dziecięcych i młodzieżowych, w tym łóżek piętrowych.

Nad wizją piętrowego spania, trzeba się nieco głębiej zastanowić. Jednak wachlarz możliwości mamy duży.Jest możliwość kupna łóżka piętrowe dla dzieci z dobrze znaną drabinką lub, kiedy jedno wysuwa się z kolejnego.

W tym pierwszym modelu pamiętać winniśmy, że jedno z dzieci powinno być nieco starsze i samodzielniejsze by wdrapać się po drabince na górne łóżko. Drugi wariant zalecany jest dla dzieci mniejszych lub jeżeli boimy się o nasze szkraby.
Zawsze elementem ważnym w sęsie kupowania jest cena. Wszystko zależy od typu, jakości wykonania i szukanych funkcji mebli. Łóżka piętrowe drewniane są generalnie droższe od łóżek z popularnej sklejki, ale pamiętać trzeba, iż kupimy je na kilka lat, a nie dekad, trzeba więc się zastanowić czy przepłacać za meble z litego drewna, by po kilku latach i tak łóżko wylądowało gdzieś w szopie. Założyć możemy również,iż tanie łóżka piętrowe znajdziemy w Necie. Jednak bez sposobności wypróbowania choćby materaca, a to jest spory minus takich zakupów.
Nieźle szukając znajdziemy również łóżka piętrowe z biurkiem jako dodatkowa funkcja. Jest to szczególnie przydatne, zwłaszcza jeżeli biurko wsuwa się pod łóżko i wyciągamy je tylko, gdy jest to konieczne. Przeważnie jednak są to łóżka piętrowe jednoosobowe, ponieważ biurko zajmuje przestrzeń spania u dołu. Dlatego łóżko piętrowe dla dzieci z biurkiem, owszem ale dla pojedynczego malucha.
Większościowe zagospodarowanie przestrzeni oraz powierzchni da nam łóżko piętrowe 3 osobowe. TO połączenie normalnego łóżka piętrowego z łóżkiem podwójnym rozsuwanym dla dzieci. Owe zagospodarowanie opcji pokoju dziecięcego czy młodzieżowego to często ratunek dla dzisiejszych młodych rodzin. Przeważnie do kompletu jesteśmy w stanie zakupić pojemnik wysuwany pod łóżko co daje możliwość ukryć poduszki i pościel.
Do tego artykułu trafiłeś dzięki frazom:

  • łóżka piętrowe dla dzieci z biurkiem
  • łóżka podwójne wysuwane
  • lozka pietrowe

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s